بازداشت شدگان

۹۰درصد دستگیر شدگان را جوانان زیر ۲۵ سال و ۳۵درصد آنان را دانش‌آموزان تشكیل می‌دهند.
اعتصاب داروی زینب جلالیان و وضعیت وخیم جسمانی وی

اعتصاب داروی زینب جلالیان و وضعیت وخیم جسمانی وی

زینب جلالیان زندانی سیاسی کرد محکوم به حبس ابد در زندان خوی، طی روزهای اخیر به دلیل ناراحتی گوارشی قادر به غذا خوردن نمی باشد و تداوم اعتصاب دارو نیز سبب وخیم تر شدن وضعیت سلامتی وی شده است.

طی ماههای گذشته با وجود درخواست خانواده این زندانی سیاسی هنگام ملاقات مبنی بر پایان دادن به اعتصاب داروی‌اش ، اما زینب همچنان بر تداوم اعتصابش اصرار دارد.

به گفته یک منبع نزدیک به این زندانی:« به دلیل اینکه طی چند سال گذشته امکان انجام معاینات و آزمایشات تخصصی پزشکی برای زینب فراهم نشده است، وی شخصا به صورت تلفنی با چند پزشک متخصص در تهران صحبت کرده است و آنان با توجه به نشانه‌های بیماری‌اش، احتمال داده‌اند به تب برفکی دهان مبتلا شده باشد.»

زینب جلالیان زندانی سیاسی کرد، متولد سال ۱۳۶۱، از سال ۱۳۸۷ در زندان به سر می‌برد، به حبس ابد محکوم شده و در زندان خوی محبوس می باشد.

زینب جلالیان بیش از ۱۰ سال است که از مرخصی محروم است. او در سال ۱۳۸۶ بازداشت و در سال ۱۳۸۸ به اتهام خروج غیر قانونی از کشور به یک سال حبس تعزیری و به اتهام «محاربه» از طریق عضویت در یکی از گروه های کردی به اعدام محکوم شد. حکم اعدام او در «دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی» کشور تایید شد اما بعدا تبدیل به حبس ابد شد.

Spread the love
Author: