بازداشت شدگان

۹۰درصد دستگیر شدگان را جوانان زیر ۲۵ سال و ۳۵درصد آنان را دانش‌آموزان تشكیل می‌دهند.
گزارشی از وضعیت زندانیان سیاسی در زندان مرکزی ارومیه

گزارشی از وضعیت زندانیان سیاسی در زندان مرکزی ارومیه

زندانیان سیاسی در بند ١٢ زندان مرکزی ارومیه نگهداری و در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند.
عثمان مصطفی‌پور، هدایت عبدالله‌پور، امیر پیغامی، علی آراسته، آزاد محمدی و سعید سنگر در کوپه‌ی ۵ و ابراهیم عیسی‌پور، سامان نسیم، مولود یزدان پناه، کیوان مصطفی‌پور به‌همراه زندانیان دیگر بخش‌های کردستان در کوپه‌ی ۳ نگهداری می‌شوند.
یک منبع آگاه در زندان ارومیه اظهار داشت: بند سیاسی بندی است که باید زندانیان سیاسی در آنجا نگهداری شوند، طبق مصوبه دولت که در قانون هم ذکر شده، زندانیان سیاسی باید از سایر زندانیان جدا باشند و تمامی امکانات برای آنان فراهم شود، اما در زندان ارومیه چنین نمی‌باشد و درب سالن زندانیان سیاسی همیشه قفل می‌باشد.
این منبع آگاه می‌افزاید: در روزهای دوشنبه و چهارشنبه تنها یک ساعت برای ورزش به زندانیان سیاسی اختصاص داده شده و در روز پنج‌شنبه برای حمام یک ساعت برای زندانیان سیاسی تعیین شده که مسئولان زندان در این ساعت درب سالن‌های ۹، ۱۰ و ۱۱ که ویژه معتادان و بیماران ایدزی و پوستی می‌باشد را باز تا با زندانیان سیاسی قاطی شوند و بیماری آنان به زندانیان سیاسی سرایت کند.
بنا گفته این منبع آگاه، زندانیان سیاسی از تغذیه‌ای سالم محروم و آنان مجبورند خود هزینه تغذیه را بپردازند و خوراک سالمی را تهیه کنند.
وی خاطرنشان کرد: زندانیان سیاسی در فصل زمستان باید با آب سرد حمام کنند و در فصل‌های بهار و تابستان مسئولان زندان آب سرد را قطع و زندانیان سیاسی مجبور هستند که با آب گرم حمام کنند.

Spread the love
Author: